Wsparcie dla studentów:
Doradztwo zawodowe, które obejmuje przeprowadzenie testu badającego zakres kompetencji społecznych, omówienie testu oraz rozmowę na temat Indywidualnego Planu Działania. Doradztwo dotyczy zagadnień obejmujących poruszanie się po rynku pracy, dokumentację aplikacyjną, przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, doradztwo edukacyjne w zakresie kolejnych kroków w zakresie podnoszenia kwalifikacji zawodowych itp.
Doradztwo ds. przedsiębiorczości, które obejmuje przeprowadzenie testu badającego postawy przedsiębiorcze, omówienie testu oraz doradztwo biznesowe z zakresu biznesplanów, prowadzenia własnej działalności gospodarczej, pozyskiwania środków na rozwój działalności. Dla osób, które nie planują zakładać działalności wsparcie obejmuje m.in. pomoc w zakresie autopromocji w mediach społecznościowych, wzmacniania postaw przedsiębiorczych rozumianych jako zdolność do wykorzystywania nadarzających się okazji oraz doradztwo w zakresie źródeł finansowania szkoleń i kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe i kompetencje społeczne.
Wsparcie dla absolwentów:
Mentoring w miejscu pracy to cykl do 30 spotkań (max 10 spotkań na miesiąc) z mentorem wskazanym przez pracodawcę. Mentora wskazuje pracodawca a jego zadaniem jest m.in. opieka nad absolwentem, wprowadzenie do środowiska pracy, omówienie specyfiki działania danej branży lub firmy. WAŻNE: Mentor za swoją pracę otrzymuje dodatkowe wynagrodzenie.